Амоній хлористий технічний (хлорид амонію, нашатир)

Амоній хлористий

Амоній хлористий технічний

представляє собою порошок або гранульований продукт білого, жовтого або рожевого кольору в залежності від продукції, що випускається марки. Добре розчинний у воді та аміаку, солонуваті на смак, без запаху.
Застосовують у машинобудуванні кольорової металургії, хімічної, лісової та деревообробної, електротехнічної, медичної та інших галузях промисловості. Амоній хлористий застосовується в сільському господарстві в якості азотного добрива, в металургії при травлення металів. У текстильній промисловості для окрашеванія тканин, в хімічній амоній хлористий застосовується як затверджувача лаків та клеїв.

Хімічна формула: NH4Cl

Аммоний хлористыйУпаковка, транспортування та зберігання
Амоній хлористий упаковують в чотирьох-, п'яти-, шестіслойние паперові, паперові комбіновані, а також поліетиленові мішки. Вага мішків не повинен перевищувати 25 кг. Допускається пакувати продукт в м'які спеціалізовані контейнери разового використання.

Амоній хлористий технічний транспортують транспортом усіх видів (крім повітряного) у критих транспортних засобах. Продукт, упакований в м'які спеціалізовані контейнери, транспортують відкритим рухомим складом без перевалок на шляху проходження.
Амоній хлористий зберігають у закритому складському приміщенні, оберігаючи продукт від потрапляння вологи. Майданчик, де укладають мішки, повинна бути очищена від виступаючих та гострих предметів, які можуть проколоти мішок.
Допускається зберігання хлористого амонію, упакованого в м'які спеціалізовані контейнери, на відкритих майданчиках.

Гарантійний термін зберігання продукту - 1 рік з дня виготовлення.
На вимогу споживачів для усунення злежуваності порошкоподібний продукт повинен поставлятися обробленим антіслежівателем - синтетичної сумішшю аліфатичних амінів С17-С21 0,2 кг на 1т хлористого амонію. Масова частка нерозчинних у воді речовин в даному продукті підвищується на 0,02%.

Фізико-хімічні показники амонію хлористого технічного ГОСТ 2210-73:
Найменування показника Норма для сорту
Перший Другий
Зовнішній вигляд Порошок або гранули білого кольору. Допускається жовтий або рожевий відтінок Порошок або гранули білого або злегка жовтуватого кольору
Масова частка хлористого амонію,%, не менше 99,6 99,0
Масова частка вологи,%, не більше 0,2 1,0
Масова частка хлористого натрію,%, не більше 0,05 0,10
Масова частка вуглекислих солей у перерахунку на (NH4)2CO3, %, не більше 0,010 0,025
Масова частка заліза,%, не більше 0,003 0,010
Масова частка важких металів сірководневої групи (Pb),%, не більше 0,0005 0,0025
Масова частка миш'яку,%, не більше 0,0005 0,0010
Масова частка вільної кислоти Повинен витримати випробування -
Масова частка не розчинних у воді речовин,%, не більше 0,02 0,05
Масова частка сульфатів у перерахунку на Na2SO4, %, не більше 0,05 0,10
Вимоги безпеки амонію хлористого технічного:
Ступінь токсичності 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Гранули білого кольору з жовтуватим або рожевим відтінком, без запаху. Добре розчинний у воді. Перевозиться у твердому стані.
Вибухо- та пожежонебезпека Пожежо- та вибухобезпечний. Негорючий. Аміак, який виділяється в процесі виробництва хлористого амонію, утворює в суміші з повітрям вибухонебезпечну суміш, яка при наявності іскри вибухає.
Небезпека для людини Небезпечний при попаданні на шкіру та в очі. Помірно подразнює шкіру та слизові оболонки очей. При пожежі можливі ожогі.Токсічним речовиною в процесі виробництва хлористого амонію є газоподібний аміак (4 клас небезпеки), який при невеликих концентраціях викликає подразнення верхніх дихальних шляхів, очей та слизової оболонки носа, а при високих концентраціях збудливо діє на центральну нервову систему. Продукт з добавкою антіслежівателя - синтетичної суміші аліфатичних амінів - невзривоопасен, токсичний. Антіслежіватель відноситься до токсичних сполук, володіє місцевим та загальнотоксичних дією, здатний проникати через неушкоджену шкіру.
Засоби індивідуального захисту Захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патронами А, В. Спецодяг. Маслобензостійкі рукавички, спеціальне взуття. При спалах - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятівником СПІ-20. Після закінчення роботи робітники повинні митися в душі.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загальних характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 100 м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. Дотримуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.
При пожежі У зону аварії входити в захисному одязі та дихальному апараті. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною піною.
Нейтралізація Розсип засипати сухим піском або іншим інертним матеріалом. Викликати фахівців для нейтралізації.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру та слизові промити водою.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії