Сульфат амонію (амонійна сіль сірчаної кислоти, амоній сірчанокислий)
Сульфат амонію
являє собою сіль, білі або прозорі кристали добре розчинні у воді, нерозчинні в ацетоні, етанолі та ефірі.Щільність 1,769 г/см³. Температура плавлення - 235-280° C, температура розкладання - 218° C.
Хімічна формула: (NH4)2SO4. Сертифікат
У промисловості сульфат амонію отримують у вигляді кристалів при взаємодії аміаку та сірчаної кислоти, як прямим способом, так і способом оксімірованія ціклогекcанона та нейтралізації сірчанокислого ефіру та вільної сірчаної кислоти аміаком, у результаті перегрупування Бекмана при виробництві капролактаму.
Також сульфат амонію є продуктом уловлювання аміаку сірчаною кислотою при коксуванні вугілля, у металургійній промисловості, при виробництві капролактаму. Відповідно з виробничим процесом коксохімічний сульфат та металургійний сульфат амонію мають істотні домішки сполук, навіть важких металів.
Застосування сульфату амонію.
Сільське господарство.
Сульфат амонію - одне з широко застосовуються у сільському господарстві азотно-сірчаних мінеральних добрив, містить 21% азоту в амонійній формі та 24% сірки. Гігроскопічність його слабка, тому при тривалому зберіганні не злежується та зберігає сипучість. Забезпечує значний приріст врожаю чаю, жита, картоплі, бавовни, рису, вівса, цукрових буряків. З успіхом конкурує з кращими азотними добривами. Сульфат амонію, завдяки аммониевой формі азоту, сумісної з сіркою, запобігає накопиченню нітратів у 3 рази, зменшує вміст радіонуклідів у рослинах у 2 рази. Може застосовуватися на забруднених територіях.
Використовується під всі сільськогосподарських культур (від картоплі до цитрусових) на чорноземах та сероземах. Добриво має цінною якістю - низькою міграційної здатністю, так як катіон амонію активно поглинається грунтом і це оберігає його від вимивання. Тому сульфат амонію рекомендують вносити на легких грунтах, при зрошенні, тобто там, де є потенційна небезпека втрати азоту добрива за рахунок міграційних явищ. Амонійний азот сульфату амонію засвоюється рослинами. Сірка необхідна для живлення всіх культур, так як входить до складу деяких синтезованих рослинами незамінних амінокислот.
У біохімії переосадження сульфатом амонію є загальним методом очищення білків.
У харчовій промисловості зареєстрований у якості харчової добавки емульгатора E517.
У засобах гасіння пожеж сульфат амонію застосовується у якості антипірену.
Використовується у технології хлорування води з аммонізаціей, вводиться в оброблювану воду за кілька секунд до хлору, з хлором утворює хлорамміни - пов'язуючи вільний хлор, завдяки чому значно скорочується освіта хлорорганіки шкідливою для організму людини, скорочується витрата хлору, зменшується корозії труб водовід.
У гірській промисловості - як гелеутворюючий компонент при профілактичній обробці виробленого простору, до складу вибухової речовини сульфат амонію вводиться для зниження горючості та усунення небезпеки самовільного займання.
Також сульфат амонію застосовується для виробництва:
- Гербіцидів;
- Кормів для тварин;
- Вичинки шкір;
- Будівельної ізоляції.
Найменування показника | Норма | Масова частка азоту в перерахунку на суху речовину, %, не менше | 21 |
Масова частка води, %, не більше | 0,2 |
Масова частка вільної сірчаної кислоти, %, не більше | 0,03 |
Фракційний склад: масова частка фракції розміром більше 0,5 мм, %, не менш менше 6 мм, % |
80 100 |
Розсипчастість, % | 100 |
Масова частка нерозчинного у воді залишку, %, не більше | 0,02 |
Вимоги безпеки сульфату амонію (амонію сірчанокислого) ГОСТ 9097-82.
Сульфат амонію - негорючий речовина. При нагріванні до 235° C здатне розкладатися з виділенням аміаку та трехокиси сірки. Для захисту від пилу застосовують протизапорошений респіратор та брезентові рукавиці.
Упаковка, транспортування та зберігання.
Сульфат амонію упаковують у чотирьох-, шестишарові паперові мішки, а також у відкриті поліетиленові мішки масою 40-50 кг та без упаковки (насипом).
Транспортується всіма видами транспорту за винятком авіації, у критих транспортних засобах відповідно до правил перевезення вантажу, що діють на транспорті даного виду. Сульфат амонію насипом транспортують у спеціалізованих вагонах саморозвантажних, а також у критих автомобілях або автомобілях критих пологом.
Сульфат амонію зберігають у закритих складських приміщеннях, що виключають потрапляння опадів.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення.
ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання мінеральних добрив зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.
- Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
E-mail: genya_t@yahoo.com