Барій вуглекислий (карбонат барію)

Барій вуглекислий

Барій вуглекислий

представляє собою дрібні гранули або порошок білого або світло-сірого кольору без запаху. У воді та органічних розчинниках не розчиняється, добре розчиняється в мінеральних кислотах. Токсичний. Несумісний з органічними речовинами.

Температура плавлення близько 1740° C (під тиском 90 бар).

Хімічна формула: BaCO3

Барій вуглекислийБарій вуглекислий технічний використовується в електронній, целюлозно-паперової, хімічної та інших галузях промисловості для виробництва електровакуумних виробів, високоякісного та художнього скла, глазурі, керамічних виробів, підлогової та настінної керамічної плитки, лаків, фарб, емалей, синтетичних волокон, нітрони, піротехніки, древесноугольного карбюрізаторов, як зооциду при боротьбі з гризунами, при очищенні від сульфат-іонів різних водно-сольових систем та інше.

Залежно від призначення виготовляється вуглекислий барій наступних марок:
А - для виробництва електровакуумних виробів;
Б - для виробництва радіо- та п'єзокерамічних виробів;
В - для скловаріння, виробництва керамічних виробів та для інших галузей промисловості.

Фізико-хімічні показники барію вуглекислого технічного ГОСТ 2149-75:
Найменування показника Норма для марки та сорту
А Б В
Перший Другий
Зовнішній вигляд Гранули від білого до світло-сірого кольору Порошок від білого до світло-сірого кольору Порошок та гранули від білого до світло-сірого кольору
Масова частка вуглекислого барію,%, не менше 99.0 99.0 99.0 98.0
Масова частка вологи,%, не більше 0.05 0.1 - -
Масова частка нерозчинного у соляній кислоті залишку,%, не більше 0.2 0.2 0.2 0.3
Масова частка хлоридів у перерахунку на Cl-, %, не більше 0.05 0.15 0.15 0.20
Масова частка заліза, %, не більше 0.005 0.005 0.005 0.008
Дисперсність
  продукту марки А: масова частка продукту, що пройшов через сито з сіткою № 1,6К за ГОСТ 6613-86, %
  продукту марки Б: масова частка частинок розміром менше ніж 3 мкм,%, не менш
  продукту марки В: масова частка продукту, що пройшов через сито з сіткою № 2,5К за ГОСТ 6613-86, %, не менш

100

-

-

-

95

-

-

-

99.5

-

-

99.5
Вимоги безпеки барію вуглекислого технічного ГОСТ 2149-75:
Ступінь токсичності 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Тверде речовина (кристалічний порошок або гранули від білого до світло-сірого кольору). Не розчинний у воді.
Вибухо- та пожежонебезпека Пожежо- та вибухобезпечний. Не горючий.
Небезпека для людини Високотоксичний. Викликає запальні захворювання головного мозку, зміна печінки та склероз селезінки. При вдиханні пилу можливо запалення легенів та бронхів. При попаданні в травний тракт можливі гострі та хронічні отруєння. При гострому отруєнні - нудота, відчуття печіння в стравоході, коліки, паралічі, розлад зору.
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном ГФ, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.
При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок КУ-М".
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання у водойми, підвали, каналізацію.
При пожежі Не горить.
Нейтралізація Розсип зібрати без застосування вологи в металліческіеемкості з дотриманням заходів безпеки, герметично закрити. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалованих та не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар грунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром грунту.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу.
Свіже повітря, спокій, чистий одяг, ретельне видалення речовини тампоном, рясно промити слизові очі. Госпіталізація! В очі - розчин альбуциду 30%, тетрациклінової мазь, на шкіру пов'язку з синтомициновой емульсією. Інгаляції масляні з ефедрином, новокаїном, димедролом. При загрозі набряку легенів - преднізолоном до 200г, новокаїном, димедролом. При попаданні всередину - промити шлунок через зонд водою.

Упаковка, транспортування та зберігання
Барій вуглекислий упаковують в поліетиленові мішки, вкладені в чотирьохшарові паперові мішки. Маса продукту в мішках - 50кг. Продукт може упаковуватимуться в спеціалізовані контейнери одноразового використання типу МКР-1,0С масою до 1000кг.
Барій вуглекислий транспортують усіма видами транспорту (крім повітряного) у критих транспортних засобах всоответствіі з Правилами перевезень небезпечних вантажів, що діють на транспорті.
Гарантійний термін зберігання вуглекислого барію - 2 роки з дати виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії