Барій хлористий (хлорид барію, барій хлористий 2-водний)

Барій хлористий

Барій хлористий

- кристалічний порошок або гранули від білого до світло-сірого кольору. Розчинний у воді, малорозчинний у спирті, не розчинний у ефірі.
Температура плавлення 962 °C, температура кипіння 1560 °C. Щільність 3,92 г/см³.

Хімічна формула: BaCl2•2H2O.

Барій хлористий (барій хлорид) можливо отримати різними способами, наприклад:
- Взаємодія металевого барію з хлором;
- Взаємодія оксиду барію з соляною кислотою;
- Взаємодія гідроксиду барію з соляною кислотою (реакція нейтралізації);
- Взаємодія сульфіду барію з хлоридом кальцію;
- Взаємодія карбонату барію з соляною кислотою.

Хлорид баріюЗастосування бария хлористого.
Барій хлористий широко застосовується в різних галузях промисловості та у сільському господарстві:
- В технологічних процесах хімічної промисловості при виробництві барвників та пігментів, для очищення розчинів від хроматів та сульфатів, для виробництва солей барію;
- У машинобудуванні та металургії використовують в процесах гарту швидкорізальної сталі, для термічної обробки виробів, як нагрівальної середовища в технології гарячого пресування металів, а також у процесах ціанування різних деталей, як добавка у електроліти при отриманні магнію, у кольоровій металургії як шіхтовочний матеріал;
- В текстильній промисловості застосовують для обважнення та освітлення шкіри;
- В сільському господарстві використовується для боротьби зі шкідниками.

Фізико-хімічні показники барію хлористого (хлориду барію, барію хлористого 2-водного) ГОСТ 742-78:
Найменування показника Норма для сорту
Вищий Перший
Масова частка хлористого барію (BaCl2• 2H2O), %, не менше 99.0 96.5
Масова частка нерозчинного у воді залишку, %, не більше 0.05 0.12
Масова частка натрію, %, не більше 0.2 0.2
Масова частка кальцію, %, не більше 0.1 0.2
Масова частка заліза, %, не більше 0.001 0.003
Масова частка сульфідів у перерахунку на BaS, %, не більше 0.01 0.10
Вимоги безпеки барію хлористого (хлориду барію, барію хлористого 2-водного) ГОСТ 742-78:
Ступінь токсичності 2
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Тверде речовина (кристалічний порошок або гранули від білого до світло-сірого кольору). Розчинний у воді.
Вибухо-та пожежонебезпечність Пожежо-та вибухобезпечний. Не горючий.
Небезпека для людини Високотоксичний. Викликає запальні захворювання головного мозку, зміна печінки та склероз селезінки. При вдиханні пилу можливо запалення легенів та бронхів. При попаданні у травний тракт можливі гострі та хронічні отруєння. При гострому отруєнні - нудота, печіння в стравоході, коліки, паралічі, розлад зору.
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном Гф, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.
При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтрувальний респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок КУ-М ".
Необхідні дії у аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в СЕС. Не торкатися до прокидається речовини. Прокидання захистити земляним валом, зібрати в ємкості, герметично закрити. Не допускати попадання у водойми, підвали, каналізацію.
При пожежі Не горить.
Нейтралізація Розсип зібрати без застосування вологи в металліческіеемкості з дотриманням запобіжних заходів, герметично закрити. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати та не допускати попадання речовини в поверхневі води. Зрізати поверхневий шар грунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром грунту.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу.
Свіже повітря, спокій, чистий одяг, ретельне видалення речовини тампоном, рясно промити слизові очі. Госпіталізація! В очі - розчин альбуциду 30%, тетрациклінової мазь, на шкіру пов'язку з синтоміциновою емульсією. Інгаляції масляні з ефедрином, новокаїном, димедролом. При загрозі набряку легенів - преднізолоном до 200 г, новокаїном, димедролом. При попаданні всередину - промити шлунок через зонд водою.

Упаковка, транспортування та зберігання
Барій хлористий технічний упаковують в тришарові паперові мішки, у тришарові паперові мішки з вкладеними плівковими мішками-вкладишами або у п'ятишарові ламіновані мішки. Допускається упаковувати продукт в м'які спеціалізовані контейнери разового використання.
Барій хлористий технічний транспортують усіма видами транспорту (крім повітряного) у критих транспортних засобах відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на транспорті даного виду.
Барій хлористий технічний зберігають у закритих складських приміщеннях, окремо від інших продуктів.
Гарантійній термін зберігання продукту - 2 роки з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії