Форміат кальцію (муравьінокіслий кальцій)

Форміат кальцію

Форміат кальцію

(муравьінокіслий кальцій) - натрієва сіль мурашиної кислоти, являє собою білий кристалічний порошок, без запаху, добре розчинний у воді та не розчинний у спирті. Вміст основної речовини більше 98%.
Температура плавлення >300 °C, розкладається. Щільність 1,15 г/см³. Водневий показник рН=7,1-7,2.
У природі зустрічається вкрай рідко в деяких мінералах.

Хімічна формула: Ca(HCOO)2.

Муравьінокіслий кальційЗастосування форміату кальцію.
Кальцію форміат використовується як добавка у сухі будівельні суміші для прискорення процесу затвердіння або як протиморозною добавки у бетон, вона забезпечує його тверднення при температурі повітря до мінус 15 °C. Форміат кальцію застосовують при виготовленні портландцементу, бетону, підлог, штукатурки та плиткового клею. Також використовується при фарбуванні шкіри та у виробництві мурашиної кислоти.
Харчовий форміат кальцію відомий як харчова добавка консервант, затверджувач, замінник солі E238.

Фізико-хімічні показники форміату кальцію:
Найменування показника Норма
Зовнішній вигляд Кристалічний порошок білого кольору без сторонніх домішок, видимих неозброєним оком. Допускається світло-жовтий відтінок.
Масова частка форміату кальцію, %, не менше 98,0
Вологість, %, не більше 0,5
Зміст Са2+, %, не менше 30,0
Зміст Рb, % 0,001
Зміст As, % 0,0005

Вимоги безпеки
Форміат кальцію технічний вибухобезпечний та не горючий, однак у місцях зберігання та роботи з ним слід забороняти куріння та застосування відкритого вогню, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.
При роботі з форміат кальцію слід застосовувати індивідуальні засоби захисту - халат, респіратор гумові рукавички. В аварійних ситуаціях необхідно використовувати протигаз марки А або М.

Упаковка, транспортування та зберігання
Транспортування здійснюється будь-яким видом транспорту відповідно до правил перевезення вантажів для даного виду транспорту.
Форміат кальцію технічний зберігають у сухих закритих складських приміщеннях на піддонах. Термін зберігання - 1 рік з дня виготовлення. Не рекомендується порушення герметичності упаковки через високу гідрофільність.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії