Карбамід (сечовина, діамід вугільної кислоти)

Карбамід

Карбамід

- являє собою білі або безбарвні кристали без запаху, легко розчинні у полярних розчинниках: воді, спирті, рідкому аміаку, сірчистого ангідриду. Розчиняється у неполярних розчинниках (алкани, хлороформ).
Щільність 1,32 г/см³. Температура плавлення - 132,7° C, температура розкладання - 150-160° C.

Карбамід - вельми реакційно-здатне з'єднання; утворює комплексні з'єднання з багатьма речовинами, наприклад з перекисом водню, з нормальними насиченими вуглеводнями; остання реакція використовується у промисловості для депарафінізації нафт.

Хімічна формула: (NH2)2CO

У промисловості сечовина синтезується з реакції Базарова з аміаку та вуглекислого газу. З цієї причини виробництво сечовини суміщають з аміачним виробництвом.

Сечовина, діамід вугільної кислотиЗастосування карбаміду (сечовини).
Сечовина є великотоннажним продуктом, використовуваним, в основному, як азотне добриво (вміст азоту 46%, є основним джерелом висококонцентрованого азоту) та випускається у стійкому до злежування як у гранульованому вигляді. Рівні, щільні гранули для точного розподілу. Зручна у застосуванні, рівномірно розподіляється та дає стійкий урожай.
Похідні сечовини - ефективні гербіциди.
Карбамід може бути використаний у тваринництві як кормова добавка.
Іншим важливим промисловим застосуванням сечовини є синтез сечовини-альдегідних (в першу чергу сечовини-формальдегідних) смол, які широко використовуються у якості адгезиви у виробництві деревно-волокнистих плит (ДВП) та меблевому виробництві.
У нафтовій промисловості її використовують для депарафінізації олив та моторних палив з виділенням м'якого парафіну-сировини для отримання білково-вітамінних препаратів, жирних спиртів та кислот, миючих засобів тощо.
Сечовина також застосовується для очищення димових газів теплових електростанцій, котелень, сміттєспалювальних заводів, двигунів внутрішнього згоряння та від оксидів азоту.
У медицині чистий сечовину використовують як дегідратаційні засіб (протипухлинні препарати) для попередження та зменшення набряку мозку, а також для виробництва снодійних засобів (веронал, люміналу, бромурал).
Карбамід зареєстрований у якості харчової добавки E927b. Використовується, зокрема, при виробництві жувальної гумки.

Залежно від призначення карбамід виготовляють двох марок: А - для промисловості; Б - для рослинництва.

Фізико-хімічні показники карбаміду (сечовини) ГОСТ 2081-92:
Найменування показника Норма для марки та сорту
А Б
Вищий Перший Вищий Перший Другий
Масова частка азоту в перерахунку на суху речовину, %, не менше 46,3 46,2 46,2 46,2 46,2
Масова частка біурету, %, не більше 0,6 1,4 1,4 1,4 1,4
Масова частка вільного аміаку, %, не більше, для карбаміду:
кристалічного
пріллірованного

0,01
0,02

0,01
0,03

-
-

-
-

-
-
Масова частка води, %, не більше:
метод висушування
метод Фішера

0,3
0,6

0,3
0,6

0,3
0,5

0,3
0,5

0,3
0,6
Розсипчастість, % - - 100 100 100
Гранулометричний склад, %:
масова частка гранул розміром, мм:
від 1 до 4, не менш
від 2 до 4, не менш
менше 1, не більше
залишок на ситі 6 мм, не більше


-
-
-
-


-
-
-
-


94
70
3
Відсутність


94
50
5
Відсутність


94
-
5
Відсутність
Статична міцність гранул, кгс на гранулу, не менш - - 0,7 0,5 0,3

Вимоги безпеки карбаміду (сечовини) ГОСТ 2081-92:
Клас небезпеки 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Кристалічний порошок білого кольору.
Вибухо- та пожежонебезпечність При нормальних умовах негорючий, пожежо- та вибухобезпечний.
Температура самозаймання - 715 °C. Температура займання відсутня до 220 °C, вище якої карбамід розкладається з утворенням важкогорючих речовин.
Небезпека для людини В організм людини може проникати через органи дихання, шлунково-кишковий тракт, не викликаючи при цьому гострого токсичного дії.
Тривале вдихання пилу карбаміду у високих концентраціях призводить до розвитку хронічного запалення слизової оболонки трахей та бронхів (трахеобронхіти), змін функції печінки та нирок.
Засоби індивідуального захисту Спецкостюм, черевики або чоботи, резінотрікотажние рукавички, респіратор РУ-60М-В, РУ-60М-КД, У-2к, Ф-62Ш, РПА-1 або РПГ-67, ватно-марлева пов'язка, протигаз марки КД або М.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загального характеру
При витоку, розливі та розсипу
При пожежі
Нейтралізація
Заходи першої допомоги

Карбамід при нормальних умовах негорючий, пожежо-та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.

Упаковка, транспортування та зберігання.
Карбамід упаковують у паперові бітуміровані або ламіновані мішки, поліетиленові або ткані полімерні ламіновані мішки, ткані полімерні мішки з вкладишем, а також у м'які спеціалізовані контейнери разового використання.
Карбамід транспортують усіма видами транспорту. Карбамід насипом транспортують у спеціалізованих вагонах саморозвантажних, у закритих морських палубних судах, автотранспортом, а також у рухомому складі. Продукт, упакований у м'які спеціалізовані контейнери, а також транспортні пакети, скріплені плівкою, допускається транспортувати в піввагонах та відкритим автотранспортом.
Карбамід зберігають у закритих складських приміщеннях, що захищають продукт від попадання атмосферних опадів. При зберіганні продукту насипом не допускається змішування його з іншими видами добрив. М'які контейнери з карбамідом та транспортні пакети, скріплені синтетичною плівкою, допускається зберігати на відкритих майданчиках.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення, продукту для роздрібної торгівлі - 2 роки з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання мінеральних добрив зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії