Дубитель хромовий (Хром основний сірчанокислий, Сульфат хрому)

Дубитель хромовий

Дубитель хромовий

- порошок зеленого кольору, добре розчинний у воді. Отримують розчиненням хроміхроматов в сірчаній кислоті з довосстановленіем шестивалентного хрому. Відноситься до органічних сполук, так як процес відновлення розчинів хроміхромату/біхромату відбувається за допомогою глюкози (цукру) в присутності сірчаної кислоти. Випускається двох марок А та Б.

Дубитель хромовий пожежо- та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 1-го класу небезпеки.

Хром основний сірчанокислий, Сульфат хрому

Хімічна формула: Cr(SO4)n(OH)6-2n

Дубитель хромовий сухий застосовується у шкіряній та хутряної промисловості для хромового дублення шкір та хутра.
Використання хромового дубителів забезпечує м'яке дублення, що додає шкірі тонкість та м'якість, а так само запобігає передубленность зовнішнього її шару. Дубителів швидко проникає в глибинні шари шкіри та має високий відсоток зв'язування.

Фізико-хімічні показники хромового дубителя ТУ 2141-033-54138686-2003:
Найменування показника Норма для марки
А Б
Масова частка хрому в перерахунку на Cr2O3, %, не менше 25 25
Основність, %
низька
висока
30-36
37-42
30-36
37-42
Масова частка не розчинних у воді речовин, %, не більше 0.1 0.4
Масова частка заліза у перерахунку на FeO, %, не більше 0.04 0.08
Розчинність у воді при температурі 20-25°С, %, не менше 99 97
рН розчину хромового дубителів з м.д. 2% 3.0±0.3 3.0±0.3
Вимоги безпеки хромового дубителя ТУ 2141-033-54138686-2003:
Клас небезпеки 1
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Порошок або гранули зеленого кольору, розчинний у воді. Нелетких. Водою та кислотами може розкладатися з утворенням токсичних та легкозаймистих газів. Корозійний. Забруднює водойми.
Вибухо- та пожежонебезпека Важкогорючий. При контакті з полум'ям утворює токсичні гази (ціан, оксиди азоту, оксиди сірки, з'єднання фтору та інши)
Небезпека для людини Можливий смертельний результат (при прийомі всередину)!
Дубителів хромовий небезпечний при вдиханні та проковтуванні (почуття жжденія в порожнині рота, носоглотки, металевий присмак у роті, нудота, блювота, загальна слабкість; у важких випадках отруєння - задуха, непритомний стан, судоми), попаданні на шкіру (почервоніння, сухість, суд ) та в очі (слезотечіе, різь в очах). Можливий хімічний опік.
Дубителів хромовий при тривалому впливі на організм людини в концентраціях, що перевищують гранично допустимі, може надавати загальнотоксичну дію, викликаючи захворювання органів дихання, шлунково-кишкового тракту та шкіри. При ураженні шкірних покривів можливі дерматити, про ураженні очей - кон'юктивіту. Ефект сенсибілізації не встановлено.
Токсичні властивості хромового дубителів обумовлені наявністю розчинної тривалентного хрому та аналогічні дії хромаммонія сульфату (хромамміачних квасцов по Cr3+ ).
Засоби індивідуального захисту Для хімразведкі та керівника робіт - ПДУ-3 (протягом 20 хвилин). Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ИП-4М.
Необхідні дії у аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом, зібрати в сухі, захищені від корозії сухі ємності, герметично закрити. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.
При пожежі Гасити тонкорозпиленою водою, пенамі, порошками з максимальної відстані. Гази та пари, що утворюються при розкладанні, осаджувати тонкорозпиленою водою.
Нейтралізація Прокидання зібрати без застосування вологи в металеву ємність з дотриманням заходів безпеки, герметично закрити. Місце розсипу ізолювати піском. Зрізати поверхневий шар грунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром грунту, промити водою. Поверхня території обробити сумішшю двох об'ємів 10%-ного розчину сульфату заліза та одного об'єму 10%-ного розчину гашеного вапна (20%-ного розчину натрію гідроксиду). Поверхні рухомого складу промити водою, миючими композиціями.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання та шкіри. Свіже повітря, тепло, чистий одяг. При проковтуванні пити солону воду (1 столова ложка на 1 склянку води). Викликати блювоту. Приймати активоване вугілля у великій кількості. Шкіру промивати водою з милом. Очі промити водою. При зупинці дихання зробити штучне дихання.

Дубитель хромовий сухий упаковують в м'які спеціалізовані контейнери разового використання, поліетиленові мішки-вкладиші або поліетиленові мішки, вкладені в не менш ніж чотирьохшарові паперові мішки або ламіновані мішки масою не більше 50кг.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії