Фурфуріловий спирт ГОСТ 28960-91

Фурфуріловий спирт

Фурфуріловий спирт

- прозора однорідна рідина від безбарвного або жовтуватого до темно-коричневого кольору, яка отруйна та горюча. Температура кипіння 170 °C, температура вспышки 74 °C.
Він растворяеться у воді, утворюючи нестабільні з'єднання. Здатний розчинятися у цілому ряді органічних розчинників: алкоголь, ефірі та інші, але не розчиняється у парафіновому вуглеводні, легко полімеризується з кислотою з виникненням трудноплавімой смоли. При тривалому контакті з повітрям набуває червоного кольору. Його пари з повітрям формують вибухову суміш.

Хімічна формула: C5H6O2

Застосування фурфурілового спирту.
Фурфуріловий спирт використовується при синтезі різних видів органічних речовин: клеїв, карбамідо-фуранові та феноло-фуранових смол, як розчинник нітроцелюлози, при виготовленні лаків антикорозійного призначення, захисних водовідштовхувальних, антикорозійних покриттів, а також для підвищення щільності та непроникності кислототривких розчинів. Застосовується при виробництві окремих видів ракетного палива, синтетичного волокна, гуми, отрутохімікатів, у ливарному виробництві та іншому.

Виробництво фурфурілового спирту.
Виходить методом каталітичного гідрування технічного фурфуролу у реакторі під високим тиском або у реакторі низького тиску у паро-газової середовищі з подальшою ректифікацією на 2-х колоною установці, де зневоднюється та відокремлюється від домішок фурфуролу.

Фізико-хімічні показники фурфурілового спирту ГОСТ 28960-91:
Найменування показника Норма
Зовнішній вигляд Прозора однорідна рідина від безбарвного або жовтуватого кольору до темно-коричневого
Масова частка фурфурілового спирту, не менш 98,5
Масова частка фурфуролу, %, не більше 0,6
Масова частка кислот в перерахунку на оцтову кислоту, %, не більше 0,03
Розчинність у воді (свежеперегнанного спирту) Повна
Щільність при 20 °C, г/см³ 1,130-1,135
Показник заломлення (η20D) 1,4850-1,4875
Точка помутніння, °C, не більше 10,0
Примітка:
1. Зовнішній вигляд фурфурілового спирту та масову частку кислот визначають на момент відвантаження.
2. Визначення показника "точка помутніння" проводять на вимогу споживача.
3. Допускається протягом гарантійного терміну зберігання для фурфурілового спирту з терміном зберігання 1 рік збільшення норми масової частки кислот не більше 0,3%.

Вимоги безпеки фурфурілового спирту.
Фурфуріловий спирт - горюча рідина. температура кіпіння 170 °C, температура спалаху 74 °C, температура самозаймання 400 °C, нижній температурний межа запалення 61 °C, верхній 117 °C, нижній концентраційний межа займання 1,8%, верхній 16,3%. Температура плавлення -29 °C. При контакті з концентрованими мінеральними, сильними органічними кислотами, лугами та кислотами Льюїса фурфуріловий спирт здатний до вибухової полімеризації.
Гранично допустима концентрація фурфурілового спирту у повітрі робочої зони виробничих приміщень - 0,5 мг/м³. Спирт відноситься до 2-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.005. Пари фурфурілового спирту у повітрі робочої зони визначаються газохроматографічної методом.
Виробничий персонал повинен бути забезпечений спеціальним одягом та індивідуальними засобами захисту (фільтруючий протигаз марки А, респіратори ШБ-1 «Лепесток» Ф-62Ш чи У-2К за ГОСТ 12.4.028). Виробничі приміщення, в яких проводять роботи з фурфурілового спиртом, повинні бути обладнані обмінної припливно-витяжної та місцевої витяжної вентиляцією.
Захист навколишнього середовища повинна бути забезпечена герметизацією технологічного обладнання та транспортної тари, пристроєм вентиляційних відсмоктувачів у місцях можливого виділення продукту, обробкою забруднених стічних вод на очисних спорудах.

Фурфуріловий спирт заливають у чисті сухі сталеві зварені бочки типу 1 по ГОСТ 6247 місткістю 200 або 275 дм³ або типу 1 по ГОСТ 13950 місткістю 200 дм³. Бочки з продуктом повинні бути герметично закриті та опломбовані.

Упаковка, транспортування та зберігання.
Фурфуріловий спирт, упакований у бочки, транспортують автомобільним транспортом у критих транспортних засобах відповідно до правил, що діють на даному виді транспорту. Фурфурілового спирт перевозять наливом у цистернах відправника вантажу (вантажоодержувача) відповідно до правил перевезення вантажів.
Фурфурлловий спирт зберігають у герметично закритих ємностях або залізничних цистернах споживача (виробника). Фурфуріловий спирт, що поставляється у бочках, зберігають в упаковці підприємства-виготовлювача (споживача) у критих, добре вентильованих приміщеннях або відкритих складах споживача (виробника), захищених від дії сонячних променів та атмосферних опадів.
Фурфуріловий спирт зберігають окремо від кислот та лугів.
Гарантійній термін зберігання фурфурілового спирту - один місяць з дня виготовлення. Для фурфурілового спирту, використовуваного на підприємствах електровугільні промисловості та у ливарному виробництві гарантійній термін зберігання - один рік з моменту виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії