Перекис водню (пероксид водню, пергідроль, гидроперит) ГОСТ 177-88

Перекис водню

Перекис водню

- безбарвна прозора злегка в'язка рідина зі слабким своєрідним запахом та «металевим» смаком, необмежено розчинна у воді, спирті та ефірі. Перекис водню - негорюча, пожежовибухонебезпечна рідина, є сильним окислювачем, енергійно вступає у реакції з багатьма речовинами. Вона здатна мимовільно розкладатися на воду та кисень, змішується з водою у будь-яких співвідношеннях. Концентровані водні розчини вибухонебезпечні. Пероксид водню є гарним розчинником.
Температура плавлення - мінус 0,432 °C, температура кипіння - 150,2 °C.

Хімічна формула: Н2О2

Застосування перекису водню.
Завдяки своїм сильним окислювальним властивостям пероксид водню знайшов широке застосування у побуті та у промисловості, де використовується, наприклад, як відбілювач на текстильному виробництві та при виготовленні паперу. Застосовується як ракетне паливо - у якості окислювача або як однокомпонентні (з розкладанням на каталізаторі). Використовується у якості піноутворювача при виробництві пористих матеріалів, у виробництві дезінфікуючих та відбілюючих засобів. У промисловості пероксид водню також знаходить своє застосування в якості каталізатора, гидрируются агента, як епоксідірующій агент при епоксідірованіі олефінів.

Пероксид водню, Пергідроль, ГидроперитПерекис водню медична застосовується у медицині, хімічної, фармацевтичної, харчової, косметичної та іншіх галузях промисловості. Перекис водню використовується у медицині як антисептичний, кровоспинний засіб, а також для дезінфекції та стерилізації виробів медичного призначення.

У харчовій промисловості розчини пероксиду водню асептичного застосовуються для дезінфекції технологічних поверхонь обладнання, що безпосередньо стикаються з продукцією. Крім того, на підприємствах з виробництва молочної продукції, соків, розчини перекису водню використовуються для дезинфекції упаковки (технологія «Тетра Пак»). Для технічних цілей пероксид водню застосовують у виробництві електронної техніки, у виробництві полімерів, в металургії.

Отримання перекису водню.
Залежно від призначення та способів отримання виготовляють медичну та технічну перекис водню. Технічну перекис водню випускають марок А та Б.
Перекис водню (водний розчин) отримують електрохімічним методом через надсерную кислоту (марки "медична" та "технічна" марки А) та органічним методом, заснованим на жидкофазной окисленні ізопропілового спирту (технічна марки Б).

Фізико-хімічні показники пероксиду водню ГОСТ 177-88:
Найменування показника Норма для марки
Медична Технічна
А Б
Вищий Перший
Зовнішній вигляд Безбарвна прозора рідина
Масова частка перекису водню, % 30-40 35-40 35-40 30-40
Масова концентрація сірчаної кислоти, г/дм³, не більше 0.30 0.35 - -
Масова концентрація оцтової кислоти, г/дм³, не більше - - 6 8
Масова концентрація нелетких залишку, г/дм³, не більше 0.6 0.7 0.7 0.7
Вимоги безпеки пероксиду водню ГОСТ 177-88:
Ступінь токсичності 2
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Безбарвна прозора рідина негорюча, є сильним окислювачем, здатна мимовільно розкладатися на воду та кисень, змішується у будь-яких співвідношеннях з водою. Корозійна для більшості металів.
Не допускається контакт із залізом, хромом, свинцем, сріблом, марганцем та їх солями. Щоб уникнути розкладання не допускається вплив прямого сонячного світла, забруднення розчинів сторонніми домішками, а також застосування при роботі з ним апаратури та тари з нелегованих та низьколегованих сталей, чавуну, міді, латуні, бронзи та матеріалів, які є каталізаторами розкладання перекису водню.
Вибухо- та пожежонебезпечність Перекис водню не чутлива до удару, тертя, променю вогню, чутлива до мінеральних, органічних забруднень та ультрафіолетового опромінення. Швидкість розкладання під дією цих факторів збільшується, що супроводжується значним виділенням кисню та може привести у закритому об'ємі до істотного зростання тиску.
Під дією каталізаторів (свинець, залізо, їх солі та інші) перекис водню здатна інтенсивно розкладатися з виділенням великої кількості тепла та газів (водяної пари та кисню).Водні розчини перекису водню з масовими частками, вказаними в цих технічних умовах, пожежо- та вибухобезпечні.
Небезпека для людини Розчини можуть викликати опіки шкіри та очей, пари - подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів та очей.
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, промисловий протигаз. Маслобензостійкі рукавички, спеціальне взуття. При загорянні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20.
Необхідні дії у аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону у радіусі не менше 800 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Усунути текти. Повідомити в СЕС. Не торкатися до розлитої речовини. Протоки захистити земляним валом. Розбавляти великою кількістю води. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію. Не допускати контакту з нафтопродуктами, горючими матеріалами та металами.
При пожежі Не горять. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. При неконтрольованому підвищенні температури речовина злити при розведенні водою.
Нейтралізація Для осадження парів використовувати розпилену воду. Відкачати речовина з зниженою місцевості з використанням інертних стосовно окислювачів матеріалів та відправити для утилізації. Місце розливу ізолювати піском, промити великою кількістю води, обвалувати та не допускати зіткнення з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Поверхня рухомого складу, території (окремі осередки) обробити лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди).
Заходи першої допомоги Промивання уражених ділянок великою кількістю води, при попаданні у очі - ретельно промити їх водою та звернутися до лікаря-окуліста. При попаданні всередину - дати випити води або молока, викликати блювоту, потім дати активоване вугілля.

Упаковка, транспортування та зберігання.
Перекис водню заливають у скляні сулії місткістю 20 дм³, поліетиленові бочки для хімічних продуктів місткістю 20-60 дм³, судини ВЕЕ-1 ,6-1 М-01 (окрім медичної перекису водню) місткістю 1,6 м³ з алюмінію. Скляні бутлі поміщають у дерев'яні ящики або поліетиленові барабани.
Перекис водню транспортують залізничним та автомобільним транспортом. Залізничним транспортом перекис водню транспортують повагонно у критих залізничних вагонах, а також у спеціальних алюмінієвих цистернах відправника. Температура навколишнього середовища при транспортуванні перекису водню не обмежується.
Перекис водню зберігають у складських приміщеннях, що забезпечують захист від впливу прямих сонячних променів при температурі продукту не вище 30 °C. Допускається зберігання перекису водню на відкритих майданчиках, забезпечених навісом, що виключає потрапляння прямих сонячних променів, у складських ємкостях з ізотермічним пристроєм, що забезпечує температуру продукту не вище 30 °C та не нижче мінус 30 °C.
Не допускається ємності, призначені для зберігання та транспортування перекису водню, використовувати для інших цілей.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії