Вапно хлорне, Хлорка

Вапно хлорне

Вапно хлорне

- представляє собою суміш двуосновной солі гіпохлориту кальцію, оксихлорид, хлориду та гідроксиду кальцію. Застосовується в якості сильного окислювача у текстильній та паперовій промисловості для відбілювання тканин та целюлози, в деяких хімічних виробництвах для отримання хлороформу, хлорпікрин, як дегазаційної та дезинфікуючого засобу, для знезараження грунту близько зерносховищ від комор шкідників.

Отримання.
Залежно від способу отримання вапно хлорне випускають двох марок: А та Б. Хлорне вапно марки А отримують хлоруванням пушонки в киплячому шарі, марки Б - хлоруванням пушонки у апаратах Бакмана.

Хімічна формула: суміш Ca(ClO)2, CaCl2 та Ca(OH)2

Вимоги безпеки
Вапно хлорне не горюче, але, будучи сильним окислювачем, при контакті з органічними продуктами може викликати їх загоряння. Хлор, який виділяється з хлорного вапна, відноситься до речовин 2-го класу небезпеки.

Упаковка, транспортування та зберігання
Вапно хлорне упаковують у поліетиленові мішки; у пакети розважуванням 0,5-2,0кг з поліетиленової плівки або з полівінілхлоридної плівки, або з мішечного папери, ламінованої поліетиленом; у поліетиленові мішки, вкладені у мішки з хлоріновой тканини; у сталеві барабани місткістю не більше 100 дм³, пофарбовані всередині та зовні хімічно стійкою фарбою, або у незабарвлені барабани з вуглецевої сталі, постачені вкладишами з поліетиленової плівки.

ХлоркаВапно хлорне транспортують усіма видами транспорту (крім повітряного) у критих транспортних засобах. Продукт, упакований в поліетиленові мішки, транспортують тільки вагонними відправками залізницею або автомобільним транспортом.
Вапно хлорне, упаковане у поліетиленові мішки, повинно бути витримано в упаковці на складі підприємства-виробника в протягом 72 год на піддонах. При цьому мішки укладають на піддони висотою до 1м при ширині штабеля до 2м, прохід між штабелями - не менше 0,5м.
Вапно хлорне зберігають у закритих складських неопалюваних, затемнених та добре провітрюваних приміщеннях. Підлоги повинні бути з асфальту, цегли або бетону. Вапно хлорне у мішках зберігають у штабелях заввишки до 2,5м та шириною до 1,2м, у барабанах, ящиках та бочках - вертикально, заввишки до п'яти ярусів з перестілом з дощок між ярусами або горизонтально висотою до 4м. Між штабелями залишають прохід шириною не менше 1м.
Не допускається зберігання в одному приміщенні з вапном хлорного вибухових речовин, вогненебезпечних вантажів та балонів із стисненими газами.

Гарантійний термін зберігання продукту марки А 1-го та 2-го сортів - 3 роки з дня виготовлення, продукту марки А 3-го сорту та марки Б - 1 рік з дня виготовлення.

Фізико-хімічні показники хлорного вапна ГОСТ 1692-85:
Найменування показника Норма для марки та сорту
А Б
1-й 2-й 3-й 1-й 2-й 3-й
Зовнішній вигляд Порошок білого кольору або слабкозабарвлені, з наявністю грудок
Масова частка активного хлору, %, не менше* 28 25 20 35 32 27
Коефіцієнт термостабільності, не менше 0,90 0,90 0,80 0,75 0,70 0,60
* - допускається зниження масової частки активного хлору у хлорному вапні марки А 1-го та 2-го сортів протягомтрьох років на 8%, марки А 3-го сорту та марки Б протягом одного року - на 10%.

Вимоги безпеки хлорного вапна:
Ступінь токсичності 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Порошок білого кольору або слабкозабарвлені, з наявністю грудок.
Вибухо- та пожежонебезпека Вапно хлорне не горючі, але, будучи сильним окислювачем, при контакті з органічними продуктами може викликати їх загоряння. Вибухає при взаємодії з нафтопродуктами, при ударі, терті. Ємності можуть вибухати при нагріванні. У разі розігрівання внаслідок розкладу необхідно застосовувати термінових заходів до рассредоточіванію хлорного вапна. Сховища повинні бути забезпечені вогнегасними засобами: водою, ящиками з піском та вуглекислотними вогнегасниками.
Небезпека для людини Пил хлорного вапна та виділяється хлор (2-й клас небезпеки) надають подразнюючу дію на слизові оболонки дихальних шляхів, а також на шкірні покриви. Небезпечно при вдиханні, ковтанні, попаданні на шкіру та слизові оболонки. Першіння в горлі, утруднене дихання, задишка. Біль у животі, блювота жовчю, жовтушність шкіри. Хворобливість, набряк, виразка шкіри. Слезоточеніе, спазм вік.
Засоби індивідуального захисту Спецодяг, для захисту органів дихання та зору - фільтруючий протигаз марки В або БКФ. Респіратор РУ-60М, РУ-62. Захисний костюм.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загального характеру Видалити сторонніх. Триматися з навітряного боку. Ізолювати небезпечну зону в радіусі 800м. У зону аварії входити в захисному костюмі та дихальному апараті. Дотримуватися заходи пожежної безпеки. Не палити!
При витоку, розливі та розсипу Припинити рух поїздів та маневрові роботи в небезпечній зоні. Горючі речовини віддалити від розсипаного речовини. Не ходити по прокидалося речовині. Пошкоджені упаковки занурити у вагон та вивезти на найближчу станцію з дотриманням заходів обережності. Прокидаюся речовина зібрати в ємність та вивести разом з пошкодженими упаковками. Місце розсипу промити великою кількістю води. У разі зараження води повідомити в СЕС.
При пожежі Одягти повний захист. Ізолювати небезпечну зону в радіусі 800м. Не наближатися до палаючим ємностей. Гасити вогонь тонкорозпиленою водою, хімічної та повітряно-механічною піною. Охолоджувати ємності з максимально можливого відстані.
Нейтралізація  
Заходи першої допомоги Долікарська. Забезпечити свіже повітря, спокій, тепло та викликати лікаря. Змити з шкіри та слизових залишки речовини. Пити молоко. Госпіталізувати. При попаданні на шкірні покриви та в очі їх треба промити струменем води протягом 15-20 хвилин.
Лікарська. Інгаляції содові, масляні з новокаїном 0,5%-нвм розчином, димедролом, преднізолоном 30-60мг. Шлунок промити через зонд водою; п/к папаверин 2% 2,0, платіфіллін 0,2% 1,0, атропін 0,1% 1,0, димедрол 1% 1,0. При загрозі набряку легенів - в/в преднізолон 120-200 мг, лазігс 60-100 мг.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії