Сода каустична (технічний їдкий натр, натрію гідрат окису технічний, гідрат окису натрію, їдкий натрій, гідроокис натрію, гідроксид натрію, натр їдкий, натрієва луг)

Сода каустична, Каустик, натр їдкий

Сода каустична, Каустик, Технічний їдкий натр

- призначається для хімічної, нафтохімічної, газової, металургійної, медичної промисловості, а також для виробництва мінеральних добрив та в целюлозно-паперовій галузі.
Сода каустична випускається у двох видах: твердому та рідкому. Тверда гранульована каустична сода являє собою білу тверду панцера масу з розміром лусочок 0,5-2 см. Сода каустична дуже гігроскопічна, добре розчинна у воді, а при з'єднанні її з водою виділяється велика кількість тепла. Рідка каустична сода має вигляд безбарвної або пофарбованої рідини.

Хімічна формула: NaOH.       Сертифікат

Натр їдкий технічний ГОСТ 2263-79

Технічний їдкий натр випускають таких марок:
- ТР - твердий ртутний (чешуірованний);
- ТД - твердий діафрагмовий (плавлений);
- РР - розчин ртутний;
- РХ - розчин хімічний;
- РД - розчин діафрагмовий.

Вимоги безпеки
Сода каустична пожежо- та вибухобезпечні, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 2-го класу небезпеки.

Сода каустическая ГОСТ 2263-79Упаковка, транспортування та зберігання
Рідка сода каустична заливається в спеціально виділені залізничні цистерни, автоконтейнери. На вимогу споживача соду каустичну заливають в сталеві зварені бочки місткістю 100-275 дм³.
Тверду гранульовану соду каустичну упаковують в сталеві барабани. За узгодженням зі споживачем допускається упаковувати чешуірованний твердий продукт у скляні або поліетиленові банки масою нетто 2-3 кг.
Соду каустичну транспортують залізничним, автомобільним, водним транспортом у критих транспортних засобах в упаковці і наливом у залізничних і автомобільних цистернах. Залізничним транспортом продукт перевозять у бочках, барабанах, ящиках вагонними.
Рідку каустичну соду зберігають у закритих ємкостях лугостійких, твердий продукт зберігають в упакованому вигляді в закритих складських неопалюваних приміщеннях.

Гарантійний термін зберігання продукту - 1 рік з дня виготовлення.

Фізико-хімічні показники каустичної соди ГОСТ 2263-79:
Найменування показника Норма для марки та сорту
ТР ТД РД
Вищий Перший
Зовнішній вигляд Чешуірованная маса білого кольору. Допускається слабка забарвлення. Плавлені маса білого кольору. Допускається слабка забарвлення. Безбарвна або пофарбована рідина. Допускається викристалізуваний осад.
Масова частка їдкого натру,%, не менше 98,5 94,0 46,0 44,0
Масова частка вуглекислого натрію,%, не більше 0,8 1,0 0,4 0,8
Масова частка хлористого натрію,%, не більше 0,05 3,50 3,00 3,80
Масова частка заліза у перерахунку на Fe2O3, %, не більше 0,004 0,030 0,007 0,020
Сума масових часток оксидів заліза, алюмінію і марганцю,%, не більше 0,02 - - -
Масова частка кремнієвої кислоти в перерахунку на SiO2, %, не більше 0,02 - - -
Масова частка сульфату натрію,%, не більше 0,03 0,40 - -
Сума масових часток кальцію та магнію в перерахунку на Ca, %, не більше 0,01 - - -
Масова частка хлорнуватиста натрію,%, не більше 0,01 0,06 0,25 0,30
Масова частка ртуті,%, не більше 0,0005 - 0,0001 -
Вимоги безпеки каустичної соди ГОСТ 2263-79:
Ступінь токсичності 2
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Твердий продукт - чешуірованная або плавлений маса білого кольору, сильно гігроскопічний, добре розчинний у воді, швидко поглинає вуглекислоту з повітря та поступово переходить у вуглекислий натрій; рідкий продукт - безбарвна або пофарбована рідина, допускається викристалізуваний осад. Їдка речовина.
Вибухо- та пожежонебезпека Не схильний до самозаймання, горіння не підтримує. Ємності можуть вибухати при нагріванні.
Небезпека для людини При попаданні на шкіру викликає хімічні опіки, а при тривалому впливі може викликати виразки та екземи. Сильно діє на слизові оболонки. Небезпечно потрапляння в очі. Небезпечний при вдиханні, ковтанні, потрапляння на шкіру та слизові оболонки. Викликає кашель, стиснення у грудях, нежить, слезотечіе, довго не загоюються опіки слизової оболонки порожнини рота, стравоходу, шлунка та важкі опіки слизової очей до втрати зору.
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном В, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок-КУ -М ". Захисний костюм, гумовий фартух, захисні окуляри, гумові чоботи, що фільтрує респіратор або фільтруючий протигаз з коробкою марки БКФ.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загальних характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії сухі ємності, герметично закрити.
При пожежі Не горить.
Нейтралізація Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з дотриманням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалованих та не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу та території обробити слабким розчином кислоти.
Заходи першої допомоги Спокій, тепло, свіже повітря, чистий одяг. При попаданні на шкіру змити рясної струменем води протягом 5-7 хвилин. При попаданні в очі - негайно промити широко відкрите око струменем води протягом 10-30 хвилин. Закапати 0.5% розчин дикаина або 1% розчин новокаїну. При вдиханні - зволожений кисень, рослинна олія ковтками до 200 г на день. Не викликати блювоту.

Натр їдкий технічний гранульований СТО 00203275-206-2007

Застосування.
Натр їдкий технічний гранульований застосовується в хімічній, газовій, металургійній, нафтохімічній та інших галузях промисловості. Передбачається випуск натрію їдкого технічного гранульованого двох марок:
- ГР - гранульований ртутний;
- ГД - гранульований діафрагмовий.

Вимоги безпеки
Натр їдкий технічний гранульований пожежо- та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 2-го класу небезпеки.

Упаковка, транспортування та зберігання
Натр їдкий технічний гранульований упаковують у клапанні поліетиленові двошарові мішки, в клапанні мішки, влагопрочние, закриті, з тканинним ламінатом, для сипучих хімічних продуктів. За узгодженням зі споживачем допускається упаковувати продукт в сталеві барабани місткістю 50-100 л. Маса нетто упакованого мішка повинна бути 50 або 53 кг, барабана - 50-100 кг.

Натр їдкий технічний гранульований транспортують залізничним, автомобільним та водним транспортом у пакетованому вигляді. По залізниці вантаж перевозиться вагонними відправками в критих вагонах. Навантаження та вивантаження натру їдкого провадиться безпосередньо на постачальника або споживача.Натр їдкий технічний гранульований зберігають у закритих складських приміщеннях в штабелях висотою до трьох метрів. При зберіганні в опалюваних складських приміщеннях мішки з їдким натром розташовують на відстані не менше одного метра від опалювальних приладів.

Гарантійний термін зберігання продукту - 1 рік з дня виготовлення.

Фізико-хімічні показники гранульованої каустичної соди:
Найменування показника Норма для марки та сорту
ГР ГД
Вищий Перший
Зовнішній вигляд Гранули сферичної або напівсферичної форми білого кольору, допускається фарбування
Масова частка їдкого натру,%, не менше 98,8 98,5 94,0
Масова частка вуглекислого натрію (Na2CO3), %, не більше 0,6 1,0 2,7
Масова частка хлористого натрію (NaCl),%, не більше 0,01 0,01 2,20
Масова частка сульфату натрію (Na2SO4), %, не більше 0,005 0,005 0,100
Масова частка заліза у перерахунку на Fe2O3, %, не більше 0,002 0,004 0,030
Масова частка ртуті (Hg),%, не більше 0,0001 0,0001 -
Вимоги безпеки гранульованої каустичної соди:
Ступінь токсичності 2
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Твердий продукт - чешуірованная або плавлений маса білого кольору, сильно гігроскопічний, добре розчинний у воді, швидко поглинає вуглекислоту з повітря та поступово переходить у вуглекислий натрій; рідкий продукт - безбарвна або пофарбована рідина, допускається викристалізуваний осад. Їдке речовина.
Вибухо- та пожежонебезпека Не схильний до самозаймання, горіння не підтримує. Ємності можуть вибухати при нагріванні.
Небезпека для людини При попаданні на шкіру викликає хімічні опіки, а при тривалому впливі може викликати виразки та екземи. Сильно діє на слизові оболонки. Небезпечно потрапляння в очі.Небезпечний при вдиханні, ковтанні, потрапляння на шкіру та слизові оболонки. Викликає кашель, стиснення у грудей, нежить, слезотечіе, довго не загоюються опіки слизової оболонки порожнини рота, стравоходу, шлунка та важкі опіки слизової очей до втрати зору
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном В, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок-КУ-М". Захисний костюм, гумовий фартух, захисні окуляри, гумові чоботи, що фільтрує респіратор або фільтруючий протигаз з коробкою марки БКФ.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загальних характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії сухі ємності, герметично закрити.
При пожежі Не горить.
Нейтралізація Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з дотриманням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалованих та не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу та території обробити слабким розчином кислоти.
Заходи першої допомоги Спокій, тепло, свіже повітря, чистий одяг. При попаданні на шкіру змити рясної струменем води протягом 5-7 хвилин. При попаданні в очі - негайно промити широко відкрите око струменем води протягом 10-30 хвилин. Закапати 0.5% розчин дикаина або 1% розчин новокаїну. При вдиханні - зволожений кисень, рослинна олія ковтками до 200 г на день. Не викликати блювоту.

Натр їдкий технічний чешуірованний ТУ 2132-185-00203312-99

Отримання.
Натр їдкий технічний чешуірованний отримують з розчину натру їдкого очищеного за ГОСТ 11078-78.

Застосування.
Натр їдкий технічний чешуірованний призначається для хімічної, целюлозно-паперової промисловості, кольорової металургії та інших галузей народного хозяйства.ТУ 2132-185-00203312-99 розроблені у зв'язку з веденням нових видів упаковки продукту, не передбачених ГОСТ 2263-79. Якість продукції повністю відповідає марці ТР ГОСТ 2263-79.

Вимоги безпеки
Натр їдкий технічний чешуірованний пожежо- та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 2-го класу небезпеки.

Упаковка, транспортування та зберігання
Натр їдкий технічний чешуірованний упаковують в сталеві барабани місткістю 25-250 дм³, картонні навивні барабани з мішками-вкладишами з поліетиленової плівки місткістю 25-100 дм³, поліетиленові мішки, а також м'які спеціалізовані контейнери разового використання. Маса нетто натру їдкого технічного чешуірованного в поліетиленовому мішку не більше 60 кг, в м'якому контейнері - не більше 1500 кг.

Натр їдкий технічний чешуірованний транспортують залізничним, автомобільним, водним транспортом у критих транспортних засобах. Натр їдкий технічний чешуірованний зберігають в упакованому вигляді в закритих складських неопалюваних приміщеннях.

Гарантійний термін зберігання продукту - 1 рік з дня виготовлення.

Фізико-хімічні показники чешуірованної каустичної соди:
Найменування показника Норма
Зовнішній вигляд Чешуірованная маса білого кольору, допускається слабка забарвлення.
Масова частка їдкого натру,%, не менше 98,5
Масова частка вуглекислого натрію,%, не більше 0,8
Масова частка хлористого натрію,%, не більше 0,05
Масова частка заліза у перерахунку на Fe2O3, %, не більше 0,004
Масова частка ртуті,%, не більше 0,0005
Вимоги безпеки чешуірованної каустичної соди:
Ступінь токсичності 2
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Чешуірованная маса білого кольору, допускається слабка окраска.Сільно гігроскопічний, добре розчинний у воді, швидко поглинає вуглекислоту з повітря та поступово переходить у вуглекислий натрій. Їдке речовина.
Вибухо- та пожежонебезпека Не схильний до самозаймання, горіння не підтримує. Ємності можуть вибухати при нагріванні.
Небезпека для людини При попаданні на шкіру викликає хімічні опіки, а при тривалому впливі може викликати виразки і екземи. Сильно діє на слизові оболонки. Небезпечно потрапляння в очі. Небезпечний при вдиханні, ковтанні, потрапляння на шкіру та слизові оболонки. Викликає кашель, стиснення у грудей, нежить, слезотечіе, довго не загоюються опіки слизової оболонки порожнини рота, стравоходу, шлунка і важкі опіки слизової очей до втрати зору.
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном В, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ-2, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок-КУ-М". Захисний костюм, гумовий фартух, захисні окуляри, гумові чоботи, що фільтрує респіратор або фільтруючий протигаз з коробкою марки БКФ.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загальних характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону в радіусі не менше 50 м. відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати в захищені від корозії сухі ємності, герметично закрити.
При пожежі Не горить.
Нейтралізація Розсип засипати сухим піском, зібрати в сухі, захищені від корозії ємкості з дотриманням запобіжних заходів. Місце розсипу промити великою кількістю води з максимальної відстані, обвалованих та не допускати попадання речовини в поверхневі води. Промиті поверхні рухомого складу та території обробити слабким розчином кислоти.
Заходи першої допомоги Спокій, тепло, свіже повітря, чистий одяг. При попаданні на шкіру змити рясної струменем води протягом 5-7 хвилин. При попаданні в очі - негайно промити широко відкрите око струменем води протягом 10-30 хвилин. Закапати 0.5% розчин дикаина або 1% розчин новокаїну. При вдиханні - зволожений кисень, рослинна олія ковтками до 200 г на день. Не викликати блювоту.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії