Щавлева кислота (етандіова кислота)

Щавлева кислота

Щавлева кислота

- представляє собою безколірні моноклінні гігроскопічні кристали, легко розчинні у воді, обмежено - в етиловому спирті та діетиловому ефірі, нерозчинні у хлороформі, петролейном ефірі та бензолі.
Щавлева кислота це двоосновна гранична карбонова кислота. Належить до сильних органічних кислот. Володіє усіма хімічними властивостями, характерними для карбонових кислот. Солі та ефіри щавлевої кислоти називаються оксалатами. Щавлева кислота утворює кислі та середні ефіри, аміди, хлорангидрид.
У природі міститься у щавлі, ревені та деяких інших рослинах у вільному вигляді та у вигляді оксалатів калію та кальцію.
Щільність 1,36 г/см³. Температура плавлення - 189,5° C, температура сублімації - 125° C, температура розкладання - 100-130° C, температура декарбоксилювання - 166-180° C.

Хімічна формула: С2Н2O4

Етандіовая кислотаЗастосування щавлевої кислоти.
- у хімічній промисловості (органічний синтез, при виробництві пластмас, чорнила, у синтезі барвників, як компонент піротехнічних складів);
- у хімічній металургії (як компонент складів для очищення металів від іржі, накипу, оксидів);
- у аналітичній хімії (як осадителя рідкоземельних елементів);
- у мікроскопії (у якості відбілювача зрізів);
- у текстильній та шкіряній промисловості (протрава в ситцедрукуванні та при фарбуванні вовни та шовку, при дубленні шкіри);
- при виробництві синтетичних миючих засобів (у якості відбілюючого та дезинфікуючого засобу, засоби для чищення та видалення сечового каменю, солей жорсткості та іржі);
- у косметиці (як активна добавка в отбеливающих кремах та кремах від веснянок);
- у системах очищення води (хімічний спосіб очищення та зниження жорсткості води, очищення теплоносіїв на АЕС);
- у медицині та фармацевтиці.

Фізико-хімічні показники щавлевої кислоти:
Найменування показника Норма
Зовнішній вигляд Безбарвні кристали
Масова частка щавлевої кислоти, %, не менше 99,2
Масова частка золи у вигляді сульфатів, %, не більше 0,05
Масова частка не розчинних у воді речовин, %, не більше 0,012
Масова частка заліза (Fe2+), %, не більше 0,005
Масова частка важких металів, %, не більше 0,002

Вимоги безпеки.
Щавлева кислота - горюча речовина, в який осів стані пил щавлевої кислоти пожежонебезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 2-го класу небезпеки.
Володіє сильним подразнюють шкіру, слизові оболонки очей та верхніх дихальних шляхів. Щавлева кислота та її солі токсичні. При роботі з щавлевої кислотою слід застосовувати ЗІЗ.

Упаковка, транспортування та зберігання.
Щавлева кислота технічна упаковується у мішки поліетиленові або у мішки, виготовлені з поліетиленової плівки з кольоровим друком. Так само може упаковуватися у фанерні барабани з плівковим мішком-вкладишем або м'які спеціалізовані контейнери разового використання.
Щавлеву кислоту транспортують усіма видами транспорту. Зберігають в упаковці виробника у закритих, вентильованих складських приміщеннях на піддонах.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії