Парафін нафтовий твердий П-2, Т-1, Т-2 та Т-3

Парафін нафтовий

Парафін нафтовий

це віскоподібнаречовина білого кольору кристалічної будови, з молекулярною масою 300-450, у розплавленому стані має малу в'язкістю. Величина та форма кристалів парафіну залежать від умов його виділення: з нафти парафін виділяється у вигляді дрібних тонких кристалів, а з нафтових дистилятів та дистилятних рафінат селективної очистки - у вигляді великих кристалів. При швидкому охолодженні виділяються кристали дрібніше, ніж при повільному.

Хімічна формула: суміш граничних вуглеводнів (алканів) складу від С18Н38 до С35Н72.

Парафін інертний до більшості хімічних реагентів. Він окислюється азотною кислотою, киснем повітря (при 140 °C) та деякими іншими окислювачами з утворенням різних жирних кислот, аналогічних жирних кислот, що містяться в жирах рослинного та тваринного походження.

Парафін (нім. Paraffin, від лат. parum - мало та athnis - споріднений; названий так через нейтральність до більшості хімічних реагентів), нафтопродукт, суміш алканових вуглеводнів переважно нормальної будови з числом атомів вуглецю від 9 до 40.

Отримання парафіну.
Отримують парафін переважно шляхом депарафінізації та обезмасліванія дистилятної масляного сировини з використанням кетон-ароматичних розчинників. У менших масштабах твердий парафін виробляють обезмасліваніем без розчинників - фільтр-пресуванням охолодженого сировини з подальшим потеніем отриманого газу. Для отримання товарних продуктів обезмасленние парафін піддають очищенню: сірчанокислотному, контактному, перколяціонному, гіцрогенізаціонному.

Парафін очищений та високоочищенийЗастосування парафіну.
За ступенем очищення тверді нафтові парафіни підрозділяють на високоочищені та очищені.
П-1 - високоочищений парафін, застосовується при виготовленні тари та пакувальних матеріалів жорсткої конструкції, клеїв та розплавів, що мають зіткнення з харчовими продуктами та застосовуються при підвищених температурах, при виготовленні косметичних препаратів та у фармацевтичній промисловості.
П-2 - високоочищений парафін, застосовується для покриття та просочення гнучкої упаковки харчових продуктів, що зберігає еластичність при знижених температурах, а також як компоненти сплавів для покриття дерев'яних, бетонних, металевих ємностей, призначених для зберігання харчових продуктів; у виробництві різноманітних воскових складів, виробів медичної техніки та косметичних препаратів.
В2, В3, В4, В5 - високоочищені парафіни, призначені для використання у різних галузях промисловості, що пред'являють особливі вимоги до чистоти виробів, зокрема марка В2 може застосовуватися для виготовлення гумотехнічних виробів.
Т-1, Т-2, Т-3, С - очищені парафіни технічного призначення, призначені для використання, як правило, у якості сировинних матеріалів у різних галузях промисловості:
Т-1 - застосовується для виготовлення товарів побутової хімії, зокрема свічок, та в інших галузях народного господарства;
Т-2 - застосовується для використання в хімічній, нафтохімічній промисловості та в інших галузях народного господарства;
Т-3 - застосовується для просочення та покриттів технічних сортів паперу, картону, текстилю, дерев'яних та металевих поверхонь; допускається застосування в нафтохімічній промисловості;
С - застосовується в нафтохімічній промисловості для виробництва синтетичних жирних кислот.

Фізичні властивості очищених твердих нафтових парафінів П-2, Т-1, Т-2 та Т-3 ГОСТ 23683-89:
Найменування показника Значення для марки
П-2 Т-1 Т-2 Т-3
Зовнішній вигляд Кристалічна маса білого кольору Кристалічна маса білого кольору, допускаються відтінки сірого або жовтого
Температура плавлення, °C, не нижче 52,0 52,0-58,0 52,0-56,0 50,0-56,0
Масова частка олії, % не більше 0,80 1,80 2,30 3,00
Колір, умовні марки, не більше 4 11 12 12
Запах відсутність - - -
Зміст бензапирену відсутність - - -
Масова частка сірки, %, не більше відсутність - - -
Масова частка води, не більше відсутність - - 0,2
Вміст механічних домішок відсутність
Зміст фенолу відсутність - - -
Зміст фурфуролу відсутність - - -
Зміст водорозчинних кислот та лугів відсутність
Примітка. Зміст фенолу та фурфуролу визначають тільки для парафінів, що отримуються з рафінатів фенольного та фурфурольного очищення.

Вимоги безпеки
Тверді нафтові парафіни є горючими речовинами з температурою спалаху не нижче 160 °C, температурою самозаймання не нижче 300 °C.
Тверді парафіни відносяться до 4-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007, гранично допустима концентрація парів вуглеводнів розплавленого парафіну у повітрі робочої зони складає 300 мг/м³ у перерахунку на вуглець.
У виробничих приміщеннях має бути припливно-витяжна вентиляція для зниження концентрації шкідливих речовин.
Тверді парафіни пожежонебезпеки. У приміщенні для зберігання та експлуатації парафінів забороняється поводження з відкритим вогнем: штучне освітлення повинне бути у вибухобезпечному виконанні.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії