Каніфоль соснова

Каніфоль соснова

Каніфоль соснова

являє собою крихке прозоре, склоподібне або з наявністю бульбашок повітря речовина від світло-жовтого до темно-червоного кольору. Входить до складу смолистих речовин хвойних дерев та виходить як залишок після відгону з них летючої частини.
Каніфоль добре розчиняється в ефірі, спирті, ацетоні, скипидарі та бензолі, гірше - у бензині, гасі та фурфуролу, не розчиняється у воді.
Залежно від виду сировини та способу отримання розрізняють такі види каніфолі: соснова, екстракційна та талова.
Соснову каніфоль отримують відгоном скипидару з очищеної соснової живиці. Каніфоль соснова складається в основному із смоляних кислот.

Хімічна формула: С20Н30О2

Каніфоль сосноваКаніфоль застосовують у целюлозно-паперовій (для проклейки паперу та картону), лакофарбової, гумової та шинної промисловості.
Також каніфоль використовують у виробництві синтетичного каучуку, мила, замазок, мазей, пластирів, липких речовин, мастил, штучної шкіри. Широко застосовується в якості флюсу при лудінні та паянні.
Крім того, каніфоллю натирають смички струнних смичкових музичних інструментів, взуття балерин.


Фізико-хімічні показники каніфолі соснової ГОСТ 19113-84:
Найменування показника Норма
Вищий Перший Другий
Інтенсивність забарвлення X, WW, WG X, WW, WG, N M, K, Y, H, G
Масова частка води, %, не більше 0,2 0,2 0,2
Масова частка золи, %, не більше 0,03 0,04 0,04
Масова частка механічних домішок, %, не більше 0,03 0,04 0,04
Температура розм'якшення, °C, не нижче 69 68 66
Кислотне число, мг КОН на 1 г продукту, не менш 169 168 166
Схильність до кристалізації Відсутність медового пористого осаду
Масова частка неомиляемой речовин, %, не більше 6,0 6,5 7,5
Вимоги безпеки каніфолі соснової ГОСТ 19113-84:
Ступінь токсичності 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Прозора, склоподібна або з наявністю бульбашок повітря маса.
Вибухо- та пожежонебезпечність Горюча. Запалюється від відкритого полум'я. Горить з утворенням токсичних газів та густого диму. Можливо теплове та хімічне самозаймання. Ємкості можуть вибухати при нагріванні. Взвешенная у повітрі пил каніфолі вибухонебезпечна. Осіла пил пожежонебезпечний.
Небезпека для людини При пожежі та вибухах можливі опіки, травми та отруєння газами.
Засоби індивідуального захисту Захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патронами А, В. Спецодяг. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття.
При загорянні - вогнезахисний костюм у комплекті з самоспасателсм СПІ-20.
Спецодяг, окуляри, респіратор.
Необхідні дії у аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону у радіусі не менше 50 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Видалити сторонніх. Дотримуватися заходи пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в СЕС. Не торкатися до прокидається речовини. Прокидання засипати піском, зібрати в ємкості, захистити земляним валом.
При пожежі У зону аварії входити в захисному одязі та дихальному апараті. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою зі змочувачами та піною, повітряно-механічною піною, іншими засобами, у закритому обсязі - парою.
Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані.
При гасінні осілого пилу не можна застосовувати компактні водяні струмені.
Нейтралізація Для розсіювання (ізоляції) парів та пилу використовувати розпилену воду. Прокидання зібрати в ємність, герметично закрити та відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Зрізати поверхневий шар грунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації з дотриманням запобіжних заходів. Місця зрізів засипати свіжим шаром грунту. Поверхня рухомого складу промити мийними композиціями.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. При попаданні всередину - пити ковтками олію, молоко. При опіку - асептична пов'язка.

Каніфоль - горюча речовина, схильна до хімічного самозаймання, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.
Зважена у повітрі пил каніфолі вибухонебезпечна. Осіла пил пожежонебезпечний.

Упаковка, транспортування та зберігання (ГОСТ 28670-90).
Каніфоль соснову упаковують у дерев'яні бочки місткістю 100-200 дм³, сталеві барабани місткістю 100-180 дм³, фанерні барабани місткістю 50-66 і 93 дм³, картонні навивні барабани місткістю 50-110 дм³, а також в картонні з металевому дном барабани місткістю 100-120 дм³.
Для тривалого зберігання продукт упаковують в сталеві барабани місткістю 100-180 дм³ або дерев'яні бочки місткістю 100-200 дм³.
Каніфоль соснову транспортують усіма видами транспорту відповідно до правил перевезення вантажу, що діють на транспорті даного виду. По залізниці продукт транспортують дрібними та вагонними відправками у критих вагонах.
Каніфоль соснову зберігають у критих складських приміщеннях, на відкритому майданчику під навісом. Продукт при зберіганні необхідно оберігати від вологи.
Гарантійній термін зберігання - 2 роки з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії