Калій хлористий (хлорид калію) ГОСТ 4568-95

Калій хлористий

Калій хлористий

(хлорид калію, калієва сіль соляної кислоти) в чистому вигляді - біла кристалічна речовина без запаху, гігроскопічне, злежується при зберіганні, добре розчиняється у воді. Відноситься до структурного типу NaCl.
Температура плавлення 776 °C, температура кипіння >1407 °C. Щільність 1,984 г/см³.
У природі зустрічається у вигляді мінералів сільвіна та карналіту, а також входить до складу сильвініту. Калій хлористий є продуктом збагачення сильвінітової руд і, залежно від способу збагачення (галургіческом або флотаційному), при однаковому хімічному складі має різне забарвлення: сірувато-білого кольору (при галургіческом збагаченні) або від рожевого до червоно-бурому кольором (при флотаційному збагаченні) .

Хімічна формула: KCl.

Хлорид каліюЗастосування хлориду калію.
У сільському господарстві. Хлорид калію є найбільш поширеним висококонцентрованим калійним добривом. Використовується у системах мінерального живлення культур у всіх грунтово-кліматичних зонах Україні під основний обробіток грунту. Доцільно застосовувати восени для живлення пшениці та інших культур, які нечутливі до шкідливого впливу хлору. Не рекомендується застосовувати калій хлористий на культурах, чутливих до хлору (картопля на чіпси, льон, виноград, томати, тютюн, цитрусові, декоративні культури), особливо на суглинистих грунтах.
У медицині. Калій - основний внутрішньоклітинний іон, що грає важливу роль у регулюванні функцій організму.Застосовується при порушенні серцевого ритму, інтоксикації після введення серцевих глікозидів та діуретиків (сечогінних), при нестачі калію у організмі.
Так само призначається для виробництва замінників шкіри, синтетичного каучуку, для виробництва гідроксиду калію методом електролізу, хлібопекарських та кормових дріжджів, а також для виробництва лікувально-профілактичної солі.

Фізико-хімічні показники хлористого калію ГОСТ 4568-95:
Найменування показника Норма для марки та сорту
Гранульований Дрібний
1-й сорт 2-й сорт 1-й сорт 2-й сорт
Зовнішній вигляд Спресовані гранули неправильної форми сірувато-білого або різних відтінків червоно-бурого кольору або великі кристали сірувато-білого кольору. Дрібні кристали сірувато-білого кольору або дрібні зерна різних відтінків червоно-бурого кольору.
Масова частка калію у перерахунку на K2O, %, не менше 60 58 60 58
Масова частка води%, не більше 0,5 0,5 1,0 1,0
Гранулометричний склад (масова частка фракцій), %:
понад 6 мм
від 1 до 4 мм,
менше 1 мм, не більше

0
95
5

0
95
5

не нормується
не нормується
не нормується
Динамічна міцність (масова частка незруйнованих гранул), %, не менше 80 80 не нормується
Розсипчастість, % 100 100 100 100

Примітки:
Хлористий калій, призначений для виробництва замінників шкіри, синтетичного каучуку, хлібопекарських та кормових дріжджів, повинен виготовлятися марки "дрібний" сірувато-білого кольору.
Для виробництва лікувально-профілактичної солі використовують вказаний хлористий калій, не оброблений реагентами-антизлежувачем.
Хлористий калій, призначений для сільського господарства, поставляється у гранульованому або крупнокристаллической вигляді. За погодженням із споживачем хлористий калій може поставлятися марки "дрібний".
При визначенні гранулометричного складу у споживача можуть бути використані сита з круглими отворами. При цьому гранулометричний склад гранульованого продукту повинен складати: понад 6 мм - не більше 2%; від 1 до 4 мм - не менше 65%; менше 1 мм - не більше 5%.

Вимоги безпеки
Хлористий калій за ступенем впливу на організм як помірно небезпечна речовина відноситься до 3-го класу небезпеки. Пилоподібні частки хлористого калію, потрапляючи на шкірні рани, погіршують їх загоєння. На неушкоджену шкіру хлористий калій шкідливої дії не надає.
Гранично допустима концентрація пилу хлористого калію у повітрі робочої зони - 5 мг/м³. Орієнтовний безпечний рівень його концентрації в атмосферному повітрі населених місць - 0,1 мг/м³. Гранично допустима концентрація хлористого калію в грунті - 560 мг/кг.
Хлористий калій не утворює токсичних сполук у повітряному середовищі, негорючий, пожежо- та вибухобезпечний. Хлористий калій не відноситься до корозійних речовин.
Робота з хлористим калієм повинна проводитися у спеціальному одязі відповідно до типових норм, затверджених в установленому порядку, у протипилових респіраторах марок Ф-82Ш, У-2К, «Астра-2», «Лепесток» та захисних герметичних окулярах.
Всі роботи з хлористим калієм повинні проводитися відповідно до санітарних правил щодо зберігання, транспортування та застосування мінеральних добрив у сільському господарстві.

Упаковка, транспортування та зберігання
Хлористий калій транспортують насипом або в упакованому вигляді. Упакований хлористий калій транспортують залізничним. річковим та автомобільним транспортом у критих транспортних засобах відповідно до правил перевезень вантажів, що діють на цих видах транспорту.
Хлористий калій повинен зберігатися у закритих складських приміщеннях, що виключають потрапляння атмосферних опадів (дощ, сніг) та грунтових вод. Хлористий калій, упакований у м'які контейнери, може зберігатися на відкритих майданчиках з твердим покриттям та під навісом.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії