Нітрит натрію, Натрій азотнокислий

Нітрит натрію

Нітрит натрію

представляє собою сіль азотної кислоти - безбарвні або злегка жовтуваті кристали, добре розчинні у воді, гігроскопічний. Температура плавлення 284 °C; температура розкладання >320 °C; щільність 2,17г/см³; розчинність у воді 82гр/100 мл (20° C). Водний розчин нітриту натрію має лужну реакцію.
Нітрит натрію є пожежонебезпечним речовиною, сприяє самозаймання горючих матеріалів, є загальноотруйної токсичною речовиною. На повітрі повільно доокісляется до нітрату натрію NaNO3. Є сильним відновником.

Хімічна формула: NaNO2

Натрій азотнокислийНітрит натрію широко застосовується у різних галузях промисловості. У будівельній індустрії нітрит натрію технічний у вигляді порошку за ГОСТ 19906-74 або водного розчину рекомендований як добавки до бетонів що забезпечує стійкість до впливу морозу, в якості засобу для захисту від корозії будівельних конструкцій.
У хімічній промисловості нітрит натрію застосовують при виробництві діазо-барвників, нітросполук та інших органічних сполук, як окислювач у технологічних процесах виділення йоду з йоідов, в хімічному синтезі для освіти діазо-амінних з'єднань.
У харчовій промисловості (харчова добавка E250) бере участь у процесах виробництва ковбас як антиокислювач (для додання копчениною та ковбас характерною рожево-червоного забарвлення) та консервант (антибактеріальний агент), в медицині як бронхолітичну та судинорозширювальний засіб, а також як антидот при отруєнні ціанідами.
Використовується в процесі традиційної фотографії як реагент та антиокислювач (інгібітор корозії в автоматичних лабораторіях). Використовується у виробництві каучуків.
Крім того, нітрит натрію застосовується в металургійній (при обробці поверхні металу при фосфатування та для зняття шару олова), целюлозно-паперовій, текстильній та інших галузях промисловості.

Фізико-хімічні показники нітриту натрію технічного ГОСТ 19906-74:
Найменування показника Норма для сорту
Вищий Перший Другий
Зовнішній вигляд Білі кристали із сіруватим або жовтуватим відтінком
Масова частка нітриту натрію (NaNO2), %, не менше 99,0 98,5 97,0
Масова частка нітрату натрію (NaNO3), %, не більше 0,8 1,0 -
Масова частка хлористого натрію (NaCl), %, не більше 0,10 0,17 -
Масова частка не розчинної у воді прожареного залишку, %, не більше 0,03 0,03 0,07
Масова частка води, %, не більше 0,5 1,4 2,5
Нітрит натрію технічний ГОСТ 19906-74. Вимоги безпеки:
Ступінь токсичності 1
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Білі кристали із сіруватим або жовтуватим відтінком.
Нітрит натрію у водних розчинах з кислим середовищем розкладається з виділенням газоподібних продуктів, у тому числі небезпечних газів NO та NO2. До вказаного розкладанню нітриту натрію може призвести змішування його розчинів з кислотами, а також солями, що мають кислу реакцію.
Вибухо- та пожежонебезпека Пожежо- та вибухобезпечний. Негорючий. При нагріванні може розкладатися з утворенням токсичних газів. Ємності можуть вибухати при нагріванні.
Небезпека для людини Дратує шкіру та слизові оболонки. Можливо проникнення через неушкоджену шкіру.
Викликає блювоту, несвідомий стан, розширення судин головного мозку. При тривалому контакті вражає шкіру та викликає набряклість рук та ніг. При попаданні у організм може настати отруєння, симптоми: слабкість, нудота, запаморочення, зниження зору, посиніння кінчиків пальців рук та ніг, а також кінчика носа. Діє на судинну систему, викликає зміни з боку крові, центральної нервової системи та печінки.
При взаємодії з кислотами та кислими солями виділяє оксиди азоту (3 клас небезпеки).
Засоби індивідуального захисту Ізолюючий захисний костюм КИХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплекті з промисловим протигазом з патроном КД, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1, рукавички з дисперсії бутилкаучуку, спеціальне взуття. При спалах - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятівником СПІ-20.
При малих концентраціях у повітрі (при підвищенні ГДК до 100 разів) - спецодяг, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря з патронами ПЗУ, ПЗ -2, що фільтрує протигазової респіратор РПГ з патроном КД, фільтруючий респіратор "ФОРТ-П", універсальний респіратор "Сніжок-КУ-М".
Фільтруючий протигаз марки ВФ або БКФ, респіратор ШБ-1 "Лепесток" або У- 2К, спецодяг з водовідштовхувальної тканини, спецвзуття, захисні окуляри, рукавиці КР, рукавички гумові.
Не допускається прийняття їжі та зберігання продуктів. Після закінчення роботи необхідно прийняти душ.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону у радіусі не менше 800м. Відкоригувати вказане відстань за результатами хімразведкі. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Дотримуватися заходів пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити в ЦСЕН. Не торкатися до прокидалося речовині. Прокидання захистити земляним валом. Не допускати контакту з нафтопродуктами та іншими горючими речовинами.
При пожежі Гасити тонкорозпиленою водою, пенамі, порошками з максимальної відстані.
Нейтралізація Розсип зібрати та відправити для утилізації з дотриманням заходів пожежної безпеки. Місце розсипу ізолювати піском, промити великою кількістю води. Не допускати дотику речовини, промивних вод з нафтопродуктами та іншими горючими матеріалами. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, миючими композиціями.
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Шкіру рясно промити водою. Уражені очі негайно промити струменем холодної води 10-30 хвилин при добре розкритих століттях з подальшою госпіталізацією у офтальмологічне відділення. При опіку - асептична пов'язка.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії