Сульфамінова кислота (амідосульфонова кислота, моноамід сірчаної кислоти, амідосерна кислота, сульфамідна кислота, аміносульфонова кислота, амідосульфокіслота, сульфамова кислота)

Сульфамінова кислота

Сульфамінова кислота

являє собою кристалічну речовину від білого до світло-сірого кольору. Розчинна у формаміді, помірно розчинна у воді, не розчинна в органічних розчинниках та концентрованої сірчаної кислоти.

Щільність при 25° C - 2,126 г/см³. Температура плавлення - 205° C, температура розкладання - 260° C.

Хімічна формула: NH2SO3H

Застосування сульфаминовой кислоти.
Сульфамінова кислота застосовується для:
- Промивання внутрішніх поверхонь теплотехнічного обладнання на ТЕЦ;
- Очищення промислової апаратури від мінеральних відкладень (солей жорсткості, окисних плівок, сполук заліза), харчового обладнання від молочного та пивного каменю;
- Видалення карбонатних відкладень (накипу) з теплообмінних апаратів, радіаторів, побутової посуду та іншого;
- Очищення суднових систем від накипу та продуктів корозії на судах;
- Обробки привибійної зони нафтових свердловин з метою збільшення нафтовіддачі пласта;
- Розкладання надлишку азотистої кислоти у процесах диазотирования;
- Видалення слизу з водоохолоджувальні систем та басейнів.

Амідосульфонова кислота, Амідосерна кислотаТакож сульфамінова кислота використовується як основна сировина для виробництва синтетичних миючих засобів.
У гальванотехнике вона використовується для приготування електролітів та для травлення харчової жерсті.
Сульфамінова кислота використовується в якості сировини при синтезі хімічних засобів для отримання вогнетривких матеріалів та гербіцидів.

Сульфаминова кислота застосовується замість соляної та азотної кислот, їдкого натру, кальцинованої соди. Основні переваги сульфаминовой кислоти це її ефективність, економічність та простота у застосуванні.

Фізико-хімічні показники сульфаминовой кислоти:
Найменування показника Норма
Основної речовини, %, не менше 99,5
Вологість, %, не більше 0,05
Водонерозчинний залишок, %, не більше 0,02
Заліза (Fe), %, не більше 0,001
Сульфати (SO42-), %, не більше 0,05
Вимоги безпеки сульфаминовой кислоти:
Ступінь токсичності 3
Основні властивості та види небезпеки
Основні властивості Кристалічний продукт від білого до світло-сірого кольору, при зберіганні злежується. Плавиться при температурі 200-205 °C з розкладанням. Добре розчиняється у воді, розчинність у воді значно зменшується у присутності сірчаної кислоти та практично доходить до нуля при масовій частці сірчаної кислоти 70%. При температурі 260 °C повністю розкладається на азот, воду та сірчистий ангідрид, не токсична.
Вибухо- та пожежонебезпечність Важкогорючі вещество. Не поєднувати з окислювачами.
Небезпека для людини Надає сильну подразнюючу дію на шкіру та слизові оболонки очей.
Засоби індивідуального захисту Для хімрозвідки та керівника робіт - ПДУ-3 протягом 20 хвилин. Для аварійних бригад - ізолюючий захисний костюм КІХ-5 у комплекті з ізолюючим протигазом ІП-4М або дихальним апаратом АСВ-2. При загорянні - вогнезахисний костюм у комплекті з саморятувальником СПІ-20. При відсутності зазначених зразків: захисний загальновійськовий костюм Л-1 або Л-2 у комплексі з промисловим протигазом з патронами В, БКФ.
При малих концентраціях у повітрі (при перевищенні ГДК до 100 разів) - костюм з кислотостійкої тканини, натільну бавовняну білизну, гумові чоботи, промисловий протигаз малого габариту ПФМ-1 з універсальним захисним патроном ПЗУ, автономний захисний індивідуальний комплект з примусовою подачею в зону дихання очищеного повітря. Маслобензостійкі рукавички, рукавички з дисперсії бутилкаучуку.
Спецодяг, засоби захисту від попадання на шкірні покриви, слизові оболонки очей, до органів дихання та травлення. Дотримуватися заходів особистої гігієни. Не допускати потрапляння в очі.
Необхідні дії в аварійних ситуаціях
Загального характеру Відвести вагон у безпечне місце. Ізолювати небезпечну зону у радіусі не менше 100 м. Відкоригувати вказану відстань за результатами хімрозвідки. Видалити сторонніх. У небезпечну зону входити в захисних засобах. Триматися навітряної сторони. Уникати низьких місць. Дотримуватися заходи пожежної безпеки. Не палити. Усунути джерела вогню та іскор. Потерпілим надати першу допомогу.
При витоку, розливі та розсипу Повідомити у СЕС, Не торкатися до прокидається речовини. Усунути текти з дотриманням запобіжних заходів. Просипу захистити земляним валом, засипати сухим інертним матеріалом, зібрати у захищені від корозії ємкості. Не допускати попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.
При пожежі Не наближатися до палаючих ємкостей. Гасити з максимальної відстані тонкорозпиленою водою, повітряно-механічною піною, порошками. Охолоджувати ємкості водою з максимальної відстані. Організувати евакуацію людей з прилеглих будівель з урахуванням напрямку руху токсичних продуктів горіння.
Нейтралізація Для розсіювання (осадження, ізоляції) парів використовувати розпилену воду. Зрізати поверхневий шар грунту із забрудненнями, зібрати та вивезти для утилізації. Місця зрізів засипати свіжим шаром грунту. Промити водою у контрольних цілях. Місце розсипу ізолювати піском, повітряно-механічною піною, промити водою та не допускати попадання речовини у поверхневі води. Просипу засипати порошками, що містять лужний компонент (вапняк, доломіт, сода, вапно). Змити великою кількістю води з максимальної відстані. Поверхні рухомого складу промити великою кількістю води, миючими композиціями, слабким лужним розчином (вапняним молоком, розчином кальцинованої соди).
Заходи першої допомоги Викликати швидку допомогу. Особи, які надають першу допомогу, повинні використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання та шкіри. Свіже повітря, спокій, тепло, чистий одяг. Очі (при широко розкритих повіках) та шкіру промити 2%-ним содовим розчином або великою кількістю води, терміново звернутися до лікаря-окуліста. При опіку - асептична пов'язка.

Упаковка, транспортування та зберігання.
Сульфаминовой кислоту упаковують у картонні навивні барабани місткістю від 50 до 100 дм³ з поліетиленовим мішком-вкладишем, м'які спеціалізовані контейнери разового використання, подвійні поліетиленові мішки. Маса нетто мішків - 45 кг.
За погодженням із споживачем допускається інший вид упаковки, що забезпечує збереження продукту.
Сульфаминовой кислоту транспортують усіма видами транспорту. Сульфаминовой кислоту транспортують по залізниці в універсальних контейнерах та повагонно у критих вагонах з навантаженням та вивантаженням на під'їзних шляхах відправника вантажу (вантажоодержувача).
Сульфаминовой кислоту зберігають у закритій тарі у критих складських приміщеннях.
Гарантійній термін зберігання - 6 місяців з дня виготовлення. Продукт при зберіганні злежується.

ТОВ “Компані “Плазма”® здійснює постачання хімічної продукції зі складу у Харкові у строки та, на вигідних для Вас умовах.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (050) 402-50-58, (067) 620-06-27, (067) 696-77-22, (057) 750-70-47
    E-mail: genya_t@yahoo.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії