Силові трансформатори

Силові трансформатори

Силовий трансформатор

- це електричний апарат, який призначений для перетворення змінного струму однієї напруги в змінний струм іншої напруги для живлення електроенергією споживачів. Він найважливіший і обов'язковий елемент будь-якої електричної мережі, тому будь-яке використання електроенергії в побуті та на виробництві припускають її перетворення, що неможливо без силового трансформатора.

Трансформатори бувають:
- Залежно від кількості фаз: однофазні та трифазні;
- За кількістю обмоток: двохобмотувальні та трьохобмотувальні;
- По класу точності, тобто по допустимим значенням похибок;
- За способом охолодження: трансформатори з масляним охолодженням (масляні), з природним повітряним охолодженням (сухі та з литою ізоляцією);
- За родом установки: для внутрішньої установки, для зовнішньої установки і для комплектних розподільних пристроїв (КРП);
- За призначенням: знижують і підвищують.
Крім того, силові трансформатори розрізняють по групах з'єднання обмоток. Також при підборі трансформаторів враховують кліматичні умови.

Масляний трансформатор складається з магнітопровода, обмоток, бака, кришки з вводами. Магнитопровод збирають з ізольованих один від одного (для зменшення втрат на вихрові струми) листів холоднокатаної електротехнічної сталі. Обмотки виготовляють з мідного або алюмінієвого проводу. Для регулювання напруги обмотка високої напруги має відгалуження, що з'єднуються з перемикачем. У трансформаторах передбачено два види перемиканні відгалужень: під навантаженням - РПН (регулювання під навантаженням) і без навантаження, після відключення трансформатора від мережі - ПБЗ (перемикання без збудження). Найбільш поширений другий спосіб регулювання напруги як найбільш простий.

Крім зазначених трансформаторів з масляним охолодженням (ТМ) випускаються трансформатори в герметичному виконанні (ТМГ), в яких масло не повідомляється з повітрям і, отже, виключається його прискорене окислення і зволоження. Масляні трансформатори в герметичному виконанні повністю заповнені трансформаторним маслом і не мають розширювача, а температурні зміни його обсягу при нагріванні і охолодженні компенсуються зміною обсягу гофрів стінок бака. Ці трансформатори заповнюються маслом під вакуумом, внаслідок чого підвищується електрична міцність їх ізоляції.

Сухий трансформатор, так само як і масляний, складається з магнітопровода, обмоток високого і низького напруг, укладених в захисний кожух. Основний ізолюючого та охолоджуючого середовищем є атмосферне повітря. Однак повітря є менш досконалою ізолюючого та охолоджуючого середовищем, ніж трансформаторне масло. Тому в сухих трансформаторах всі ізоляційні проміжки і вентиляційні канали роблять більшими, ніж в масляних.

Сухі трансформатори мають дещо більші габаритні розміри і масу, і меншу перевантажувальну здатність, ніж масляні, і використовуються для роботи в закритих приміщеннях з відносною вологістю не більше 80%. До переваг сухих трансформаторів відносять їх пожежобезпечність (відсутність масла), порівняльну простоту конструкції і відносно малі витрати на експлуатацію.

У розподільних мережах застосовують, як правило, трифазні двохобмотувальні понижуючі трансформатори, що перетворюють напруги 35/10/6 кВ в напругу 0,4 кВ.

ТОВ "Компані “Плазма”® вже кілька років є одним з провідних постачальників масляних і сухих силових трансформаторів. Ми підберемо Вам електричний трансформатор і здійснимо його доставку в самі стислі терміни.

 
  • Контактна інформація: Тел.: +38 (067) 571-50-10, (057) 782-86-83
    Тел./Факс:
    E-mail: pumpplasma@gmail.com, plasmamotor@gmail.com
  • Купівля та доставка товарів з Америки, Європи, Азії